پکیج های دو مبدل

پکیج دو مبدل یا تک مبدل

اگر تا به حال برای خرید پکیج به فروشگاه های تاسیساتی مراجعه کرده باشید با انواع پکیج های تک مبدل و دو مبدل مواجه شده اید. اما سول اینجاست که مبدل در پکیج چه وظیفه ای دارد و تفاوت پکیج تک مبدل با دو مبدل در چیست؟ مزایا و معایب آنها کدام است؟ در مقالات قبلی در خصوص اجزا و قطعات داخلی پکیج صحبت کردیم. در این مقاله در خصوص مبدل‌های حرارتی توضیحاتی را ارائه خواهیم نمود.

مقایسه پکیج های تک مبدل و دو مبدل

معرفی پکیج تک مبدل (بی نو ترمیک)

در پکیج های تک مبدل آب گرم مصرفی و آب گرم  مدار مربوط به رایاتورها و شوفاژها هر دو با تماس مستقیم شعله مشعل گرم می شوند.
در این پکیج هنگامی که شیر آب مصرفی باز شود دستگاه متوجه شده و آب سرد را وارد مبدل حرارتی اصلی می کند. این آب توسط شعله مشعل گرم می شود.در هناگ استفاده از آب مصرفی پمپ سیرکولاتور خاموش است.
هنگامی که نیاز به گرمایش باشد شیر سه طرفه مسیر آب را به سمت رادیاتورها باز می کند. همزمان پمپ سیرکولاتور فعال شده و آب را به سمت رادیاتورها پمپاژ می کند.
طبق توضیحات بالا پمپ سیرکولاتور پکیج فقط در مواقعی که نیاز به گرمایش داشته باشیم روشن می گردد بنابراین در تابستان که به گرمایش نیازی نیست عملاً پمپ کار نمی کند. عمل نکردن پمپ از یک طرف و شعبه مستقیم مشعل از طرف دیگر سبب بروز رسوب در مبدل می شود. اگر اقدام به رسوب زدایی کنید ممکن است باعث سوراخ شدن مبدل گردد. پکیج های تک مبدل اکثراً مدل های قدیمی هستند و در حال حاضر اکثر برندهای معتبر و جدید پکیج هایی با دو مبدل حرارتی دارند.
پکیج های تک مبدل

مزایای تک مبدل

  • پمپ سیرکولاتور به علت عدم فعالیت در تابستان عمر زیادی خواهد داشت.
  • آب مصرفی به دلیل ارتباط مستفیم با شعله مشعل سریعتر گرم می شود.
  • دمای آب نوسان زیادی دارد و نمی‌توان دما آن را به دقت کنترل کرد.

معایب تک مبدل

  • رسوب گیری بالا
  • امکان سوراخ شدن در صورت اقدام به رسوب زدایی

معرفی پکیج دو مبدل (مونو ترمیک)

پکیج های با دو مبدل حرارتی دارای دو مبدل اصلی و صفحه ای هستند. این پکیج ها برای تامین گرمایش محیطی از مبدل اصلی استفاده می کنند و آب گرم توسط پمپ سیرکولاتور به رادیاتورها می رسد. در هنگامی که شیر آب گرم باز می شود دستگاه آن را تشخیص داده و پمپ دستگاه، آب سرد مصرفی را در مبدل صفحه ای ثانویه به چرخش در می‌آورد. نکته مهم در این بین این است که گرم شدن آب مصرفی در مبدل ثانویه توسط آب گرم مبدل اصلی انجام می شود. یعنی آب گرمی که به سمت رادیاتورها در جریان است در مجاورت مبدل ثانویه می‌چرخد و آب مصرفی موجود در آن را گرم می کنند.
پکیج های دو مبدل

مزایای دو مبدل

  • بدلیل چرخش مداوم آب توسط پمپ ها، رسوب گذاری کمتر می‌شود.

 معایب دو مبدل

  • گرم کردن آب مدت زمان بیشتری طول می‌کشد.
  • پمپ دائماً فعال است و باعث استهلاک بیشتر آن می‌شود.

 

تعمیر برد الکتریکی و قطعات پکیج های تک مبدل و دو مبدل

اصفهان پکیج نمایندگی رسمی‌ تعمیرات و تخصصی‌ترین مرکز تعمیرات پکیج و شوفاژ دیواری در اصفهان است و طی سال ها تلاش و با کسب تجربه و دانش فراوان هم اکنون از مراکز مورد اطمینان مشتریان گرامی است.

در صورتی که پکیج خانه دچار مشکل شود بسیاری از بخش های ضروری منزل ،  نظیر شیر آب گرم مصرفی ، حمام و سرویس بهداشتی ، ماشین های لباسشویی و ظرفشویی و . . . دچار مشکل خواهد شد. لذا تیم اصفهان پکیج بازه زمانی ارائه خدمات خود را گسترده تر کرده تا مشتریان محترم بتوانند در زمان مورد نیاز و در اسرع وقت از خدمات ما استفاده نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *