منبع انبساط پکیج

پکیج چیست؟ معرفی انواع پکیج های خانگی

در گذشته برای گرمایش منازل با شوفاژ و رادیاتور از موتورخانه استفاده می‌شد که موتورخانه علاوه بر هزینه بالا به مکان جداگانه ای از جمله یک اتاق یا انبار نیاز داشت و محیط زیادی را اشغال می‌کرد. امروزه برای استفاده از شوفاژ یا رادیاتور از پکیج استفاده می‌شود و درواقع پکیج یک سیستم گرمایشی مانند آبگرمکن است که هم وظیفه آبگرمکن و هم موتور خانه را انجام می‌دهد.

پکیج ها مانند سیستم‌های گرمایشی دیگر، برای گرم کردن آب باید از یک منبع سوختی استفاده کند. سوخت مصرفی پکیج‌های جدید برق و گاز است و با اینکه از دو نوع انرژی و سوخت استفاده می‌کند، در مقایسه با سایر سیستم‌های گرمایشی مانند بخاری، داکت اسپلیت‌ها، کولرهای گازی و … کم مصرف تر است.

منظور از کم مصرف بودن، این است که نسبت به کاربردی که دارد کم مصرف است چون هم آب گرم مصرفی منازل را تأمین می‌کند و هم آب گرمی‌که برای گرم کردن محیط به واسطه رادیاتور و شوفاژ مورد نیاز است را تأمین می‌کند.

انواع پکیج های خانگی

پکیج‌ها بر اساس سوخت و نحوه قرار گرفتن آن‌ها انواع مختلفی دارند. کارکرد پکیج به نحوی است که زمانیکه آب گرم را باز می‌کنید آب از درون سنسور‌ها و لوله‌هایی که آب را گرم می‌کنند می‌گذرد و آب گرم را به بیرون منتقل می‌کند. به صورت کلی پکیج‌ها به دو دسته مختلف زمینی و دیواری تقسیم می‌شوند.

پکیج‌های زمینی

پکیج‌های زمینی دارای یک مخزن است که آب گرم درون آن دائماً وجود دارد و زمانی که آب آن خارج شود دوباره پر از آب گرم خواهد شد. این پکیج ها آب مصرفی و آب مورد نیاز برای گرمایش شوفاژها را تامین می کنند. این پکیج ها دارای مخزن کویل دار هستند و ظرفیت بیشتری دارند. به دلیل اینکه بر روی زمین نصب می شوند می توانند حجم بزرگی داشته باشند و صدای کمتری تولید کنند. این پکیج ها را به ساختمان هایی با متراژ بالا (300متر) توصیح می کنیم.

پکیج‌های دیواری

پکیج‌های دیواری یکی از پرطرفدار‌ترین پکیج ‌ها است زیرا که مکان کمتری را اشغال می‌کند. پکیج دیواری ظاهری شبیه به آبگرمکن دیواری دارد و زمانی که آب گرم را باز می‌کنید سنسور‌های درون آن آب را گرم می‌کنند. پکیج‌های دیواری آب مصرفی برای حمام، دستشویی، ظرفشویی و … و همچنین آب گرم مورد نیاز برای گرمای محیط به واسطه رادیاتور را تأمین می‌کند و با استفاده از دودکش دود حاصل از آن را به بیرون منتقل می‌کند.

تعمیر پکیج در اصفهان

پکیج‌های زمینی و دیواری از نظر نوع سوخت هم به چند دسته متفاوت تقسیم می‌شود:

  • پکیج‌های برقی که در دو نوع زمینی و دیواری و بی صدا است.
  • پکیج‌های گازی در دو نوع دیواری و زمینی که مانند پکیج برقی بی صدا است.
  • پکیج دو گانه سوز که فقط در نوع زمینی موجود می‌باشد و قابل نصب در منزل نمی‌باشد و باید بیرون از منزل در انباری و یا موتور خانه و … نصب شود.
  • پکیج‌های گازوئیلی که مانند پکیج دو گانه سوز است و فقط در نوع زمینی موجود می‌باشد.

همانطور که همه دستگاه‌ها معایبی دارد پکیج هم علاوه بر مزایایی موجود، معایبی نیز دارد ازجمله اینکه؛ در متراژهای بالای 300 متر مانند تالارها، بیمارستان‌ها و … کاربرد ندارد، نسبت به موتور خانه‌ها عمر کوتاه تری دارند و درون واحد مسکونی فضایی را اشغال می‌کند.

 

چرا اصفهان پکیج را انتخاب کنیم ؟

تعمیر پکیج اصفهان نمایندگی رسمی‌تعمیرات و تخصصی‌ترین مرکز تعمیرات پکیج و شوفاژ دیواری در اصفهان است و طی سال ها تلاش و با کسب تجربه و دانش فراوان هم اکنون از مراکز مورد اطمینان عده کثیری از هم وطنان کشور می‌باشد. تعمیرات پکیج اصفهان با داشتن تیمی‌مجرب، متخصص و خبره متخصص موجب افزایش سطح اطمینان مشتریان خود شده و وانسته است که پاسخ گوی مناسب نیاز مشریان در هر زمان باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *